Kolczykowanie

W naszym studiu zajmujemy się także body piercingiem – kolczykowaniem ciała. Kolczyk można założyć niemalże w każde miejsce na ciele, wymaga to jedynie odpowiedniej wiedzy, umiejętności oraz sprzętu. Nie wykonujemy zabiegu z wykorzystaniem kolczyka przyniesionego przez klienta z prostej przyczyny- nie mamy pewności co do pochodzenia i jakości biżuterii. Używamy TYLKO kolczyków angielskiej firmy Wildcat wykonanych z tworzyw najwyższego gatunku, takich jak: tytan G23, implatinium, bioplast oraz PTFE. Nie zakładamy na świeże miejsce przekłucia kolczyków srebrnych ani ze stali chirurgicznej.
Zabieg
Zabieg kolczykowania odbywa się w osobnym gabinecie, dzięki czemu klient może poczuć się swobodnie. Przed lub po zabiegu piercerka omawia szczegółowo jak dbać o miejsce przekłucia. Należy pamiętać, że każde przekłucie ma inny czas gojenia (od 2 lub 3 miesięcy do nawet 1,5 roku), ponadto duży wpływ na proces gojenia ma organizm człowieka oraz sposób dbania o kolczyk przez cały okres gojenia. Nie można zapominać, że proces ten często jest dłuższy niż mogłoby się nam na pierwszy rzut oka wydawać, lub wychodzić z założenia, że skoro np. naszej koleżance kolczyk zagoił się w takim czasie, to nam z całą pewnością też. Gojenie to proces na tyle indywidualny, że trudno mówić o normach. Prawdą jest jednak to, że dbanie o miejsce przPekłucia skraca go i pozwala uniknąć komplikacji.

Przed zabiegiem nasza piercerka zaznaczy miejsce w które zakładany będzie kolczyk. Jest to bardzo ważny etap, gdyż pozwala klientowi zobaczyć w którym będzie założony kolczyk, oraz zorientować się wykonującemu zabieg czy biżuteria będzie prosto, oraz odmierzyć długość zakładanego kolczyka.

Choć przygotowania mogą trwać dość długo sam zabieg przebiega szybko. Piercerka najpierw chwyta skórę kleszczami co może powodować w niektórych przypadkach uczucie lekkiego dyskomfortu. Do przekłuć „standardowych” w naszym studiu używamy jednorazowych igieł z wenflonem. Wszystkie zabiegi wykonywane są w sterylnych warunkach.

Miejsca przekłuć

Jak zostało zaznaczone wcześniej kolczyki można założyć praktycznie wszędzie. W celu przybliżenia sposobów oraz rodzajów kolczyków postanowiliśmy zamieścić krótkie opisy standardowych przekłuć, aby klienci przed wizytą w studiu mogli się  zorientować jakie zabiegi oferujemy. Nie podajemy czasu gojenia, gdyż jak zaznaczyliśmy wcześniej, wpływa na to zbyt wiele czynników.

Na świeże miejsce przekłucia nie zakładamy biżuterii mogącej wydłużyć proces gojenia, czyli np. kolczyków do pępka z wiszącymi ozdobami, gdyż mogą one haczyć o ubranie i utrudniać tym samym gojenie.

– Przekłucia standardowe

Chodzi o najbardziej popularne miejsca w których zakłada się biżuterię. Zaliczyć można do nich przekłucie języka, wargi, pępka, uszu itp. Cena od 130zł w zależności od zakładanej biżuterii, ponieważ firma Wildcat oferuje różnego rodzaju kolczyki, cena będzie uzależniona od ilości „ozdobników”.

– Przekłucia intymne

Nasze studio oferuje także pełen wachlarz przekłuć intymnych. Cena takiego zabiegu wynosi od 200zł wzwyż.

– Przekłucia powierzchniowe

To przekłucia przez warstwę skóry. Niestety nie można ich zawsze wykonać, gdyż dość powszechne jest zjawisko „wypychania” takiego kolczyka, wynikiem czego może być blizna. Przed zabiegiem nasza piercerka sprawdza, czy skóra „nadaje” się do zabiegu i, gdy to konieczne, odradza przekłucie w tym miejscu. Niestety proces migracji może nastąpić nawet po kilku miesiącach, czy nawet latach od wykonania zabiegu (wpływ na to ma choćby zmiana wagi), dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej przyjść do studia, aby osoba doświadczona mogła skontrolować czy wszystko jest w porządku. Cena zabiegu od 130zł.

– Półimplanty

To stosunkowa nowość na polskim rynku, która zdobywa coraz więcej zwolenników. Kolczyk taki można założyć dosłownie w każde miejsce na ciele. Na powierzchni skóry widać jedynie jeden dysk/kulkę, reszta kolczyka znajduje się pod skórą. Miejsce przekłucia dobrze się goi. Biżuteria oryginalnie wygląda i można wykonać z niej przeróżne kompozycje. Koszt: od 200zł.

– Tunele

Tunele zyskują coraz większą popularność. Nasze studio oferuje rozszerzenie ucha od 0-8mm w ciągu jednego zabiegu. Cena: od 200zł